Praktykant

Miało już nie być filmu.

Dokładnie tak w tym miesiącu miało być różnorodnie, dlatego w zeszłym tygodniu pojawiły się dwa posty równocześnie, dwa posty o filmach. Jednak stała się rzecz nie słychana, a film bardzo mi się spodobał i po prostu to nie może czekać. Dlatego dziś kolejna recenzja filmu, który już na wstępie polecam – gorąco ;)

Genialny.

W środę są tańsze bilety, a że razem z mamą postanowiłyśmy udać się na jakiś film trzeba się było na coś zdecydować. Nie było nic konkretnego na co mama, bądź ja chciałyśmy iść. Zrobiłyśmy pierwszą eliminację ze względu na godziny seansów oraz gatunki filmowe i zostało nam już dosłownie kilka tytułów. Sprawdziłam filmweb. I tam ocena była wysoka – 7,5/10. Moja ocena to 9/10. Może trochę na wyrost, raczej na pewno, ale czekałam już od dawna na taki film i nic nie było. Wszystkie filmy były przeciętne, takie sobie, raz trochę lepsze, raz trochę gorsze, a to był strzał w dziesiątkę.

Śmiech i łzy.

Ten film to zarówno śmiech jak i łzy. Pogoda nie dopisywała i chciałyśmy się pośmiać i zdecydowanie było na czym się śmiać. A śmiała się cała sala – niektórzy nawet, aż nadto często, ale może to po prostu mnie jest ciężko rozśmieszyć ;) Tak czy inaczej można się było pośmiać, a pod koniec można się również było wzruszyć. Film nie tylko pokazuje jakie relacje są w korporacji, a raczej w przedsiębiorstwie, jak wiele zależy od ludzi. To jest także historia o przyjaźni i o tym, że nie należy oceniać ludzi po okładce. Nawet jeżeli ktoś na początku zrobi na nas jakieś wrażenie możemy się mylić. Czasem ludzie sami przed sobą udają, a przez to i my możemy ich źle postrzegać.

Każdy zasługuje na szansę.

Zdecydowanie nie należy nikogo skreślać. Może się okazać, że stracimy szanse na poznanie kogoś wyjątkowego. Nie ważny jest też wiek, ani różnica wieku między ludźmi. Ważny jest charakter.

Reklamy

Jedna myśl na temat “Praktykant

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s